Jesteś gościem oficjalnej strony internetowej Uczniowskiego Klubu Sportowego Sokół Czarna. Jeśli jesteś zainteresowany zdrowym spędzeniem wolnego czasu to świetnie trafiłeś. Być może odkryjemy w Tobie Lekkoatletyczny talent. Z pewnością Sport wyjdzie Tobie na zdrowie, a cóż jest ważniejsze od Zdrowia? Warto spróbować powalczyć o medale i coraz lepsze wyniki.

wtorek, 13 czerwca 2017

VII Finał zawodów Gminnej Ligi Lekkoatletycznej

Już po raz VII na obiektach sportowych ZS w Czarnej w dniu 9 czerwca 2017 r. odbyły się zawody finałowe w lekkiej atletyce. Organizatorem tych zmagań sportowych był UKS „Sokół” Czarna, działający przy szkole. Liga Lekkoatletyczna adresowana była do wszystkich chętnych uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum z Gminy Czarna. Zawody odbywały się w czasie wolnym od zajęć lekcyjnych. Zawodnicy musieli zmierzyć się z czterema konkurencjami, za które otrzymali punkty (bieg 60m, skok w dal z rozbiegu, rzut p.palantową/pchnięcie kulą, bieg wytrzymałościowy: 600m, 800m, 1000m w zależności od kategorii wiekowej). Łącznie odbyło się 6 spotkań - w tym zawody finałowe. 

Niestety pogoda „rządziła” zawodami. Aż 3 razy z przyczyn atmosferycznych musieliśmy przerwać i odwołać zawody. Nie popsuło to jednak sportowej atmosfery jaka panowała w trakcie zawodów. Dobry humor… piękna sportowa „walka” dała najlepszym zawodnikom wywalczone miejsca na podium.

Szkoła Podstawowa - dziewczęta

I miejsce – Patrycja Wilczak - Czarna

II miejsce – Patrycja Wnęk – Dąbrówki

III miejsce – Tomaszek Weronika - Dąbrówki

Szkoła Podstawowa - chłopcy

I miejsce – Maciej Wilkoń - Czarna

II miejsce – Oskar Szymański - Czarna

III miejsce – Jakub Chmiel - Czarna

Gimnazjum – dziewczęta

I miejsce: Weronika Tama – Dąbrówki

II miejsce: Alicja Kłosowska – Czarna

III miejsce: Emilia Guzek - Dąbrówki

Gimnazjum – chłopcy

I miejsce: Michał Skoczylas – Czarna

II miejsce: Przemysław Frączek – Czarna

III miejsce: Kacper Dziedzic - Dąbrówki


Zwycięzcy otrzymali pamiątkowy puchar, dyplom oraz nagrody rzeczowe w postaci rolek, rakiet do tenisa, siatki z piłką do gry w siatkówkę. UKS „Sokół” Czarna za systematyczną pracę nagrodził koszulkami uczestników zawodów.

Wszystkim zawodniczkom i zawodnikom gratuluję sportowej rywalizacji oraz życzę bicia rekordów na kolejnych zawodach lekkoatletycznych. 

Dziękuję Pani Ewie Lekowskiej – nauczycielce wychowania fizycznego w Dąbrówkach, za zaangażowanie i pomoc w przeprowadzeniu zawodów - VII edycji Gminnej Ligi Lekkoatletycznej.


Fotorelacja


Małgorzata Krudysz